| ASIN | B0012YC7AE |
| Age Range Description | Kid |
| Aperture modes | Aperture Priority |
| Are Batteries Included | No |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Auto Focus Technology | Contrast Detection, Live View, Single |
| Autofocus | Yes |
| Autofocus Points | 1 |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Battery Weight | 1 Grams |
| Best Sellers Rank | #133,922 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #1,151 in Digital Point & Shoot Cameras |