| ASIN | B0034CL3MA |
| Best Sellers Rank | 121,153 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) 764 in Network Switches |
| Box Contents | Package Contents 8-Port 10/100Mbps Desktop SwitchPower AdapterUser Guide |
| Brand Name | TP-Link |
| Case Material Type | Aluminum or Alloy Steel or Metal |
| Color | white |
| Compatible Devices | Desktop, Gaming console, Router, Printer, Laptop, Camera |
| Customer Reviews | 4.3 4.3 out of 5 stars (8,533) |
| Data Transfer Rate | 100 Megabits Per Second |
| Global Trade Identification Number | 00845973020071, 06935364020071 |
| Interface | RJ45 |
| Item Dimensions L x W x H | 13.5L x 13.5W x 2.3H centimetres |