title: "DC 12V/AC12V 10A Auto On Off Highway Light Switch Photo Control Sensor"
brand: "seaboltd"
price: "FREE"
in_stock: false
url: https://www.desertcart.hu/products/32311422-dc-12v-ac12v-10a-auto-on-off-highway-light-switch
store_origin: HU
region: Hungary
---
# DC 12V/AC12V 10A Auto On Off Highway Light Switch Photo Control Sensor
**Brand:** seaboltd
**Price:** FREE
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** DC 12V/AC12V 10A Auto On Off Highway Light Switch Photo Control Sensor by seaboltd
- **How much does it cost?** FREE with free shipping
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- seaboltd enthusiasts
## Why This Product
- Trusted seaboltd brand quality
## Description
100% Brand new , never used Item's color might be different from the picture because of the aberration. This Light Switch enables you to turn on or off the light in day and night without manual operation. Novel design, reliable and long service life. Widely used: street light, highway, factories, garden, ports, airports, farm, parks, schools, and other places. Also can fit into solar lamps and lanterns, or cars, motorcycles, electric cars and other power supply voltage is 12V lamps and lanterns or equipment. It can install on the wood, metal and concrete pole. Automatic switch wire connection:white line and black line connect power, white line and red line connect load. Notes: Do not install the control unit in a place extremely darker in daytime or a place directly by lighting of turning-ON lamp. Sensitivity: not adjustable Input Voltage: DC or AC 12V Max Load Current: 10A Output: relay Frequency:50-60Hz Delay Time: < 3 minutes Dimensions: 50 x 42 x 35 mm(except bracket) Weight: 52g Package include: 1 x DC/AC 12V Photo Control Light Switch
## Features
- 100% Brand new , never used
- Novel design, reliable and long service life
- 1 x DC/AC 12V Photo Control Light Switch