| ASIN | B07589KPQ3 |
| ASIN | B07589KPQ3 |
| Additional Features | Learning temperature control and compatibility with heat pumps |
| Backlight | Yes |
| Batteries | 2 AA batteries required. |
| Best Sellers Rank | #76,159 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #248 in Home Thermostats & Accessories |
| Brand Name | Honeywell Home |
| Color | White |
| Connectivity Protocol | BACnet MS/TP |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Control Method | Push Button |
| Control Type | Button Control |
| Controller Type | Push Button |
| Customer Reviews | 4.4 4.4 out of 5 stars (5,992) |
| Date First Available | 12 October 2017 |
| Department | Unisex-Adult |
| Display Type | LCD |
| Finish Types | Matte |
| Global Trade Identification Number | 00085267597234 |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Item Dimensions D x W x H | 2.7D x 13.6W x 9.8H centimeters |